• Jsme zapojeni

ZDRAVÁ ŠKOLA

Od roku 2008/2009 usilujeme o získání titulu Zdravá škola a tím o zařazení naší školy do sítě škol podporujících zdraví. Do projektu je zapojena celá škola, tedy jak základní škola, tak škola mateřská. Podporujeme otevřenou komunikaci: učitel – rodič – žák.  Ve výuce klademe důraz na podporu zdravého životního stylu. Podporujeme spolupráci žáků napříč ročníky.
        Vedeme žáky k sebehodnocení.

Zásady základní školy podporující zdraví:

• pohoda prostředí
        • zdravé učení
        • otevřené partnerství

Cílem programu Škol podporujících zdraví je trvale umožňovat optimální vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a obcí, po stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní. Program je současně nástrojem včasné primární prevence civilizačních chorob, antisociálního chování a všech závislostí.

BEZPEČNÉ CESTY DO ŠKOLY

Naše škola je od roku 2008/2009 zapojena do projektu „Bezpečné cesty do školy“. Cílem tohoto projektu je především zvýšení dopravní bezpečnosti dětí při jejich cestách do školy a podpora udržitelné dopravy a zdravého životního stylu, zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí školy. Projekt je realizován ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy, občanskými sdruženími Pražské matky a Oživení.

Cíle projektu:

• zapojení  žáků a rodičů  do hledání nebezpečných lokalit v jejich okolí
        • podpora udržitelné dopravy (chůze a jízdy na kole) a zdravého životního stylu
        • zvýšení povědomí o pravidlech dopravního chování
        • snížení provozu v okolí školy a tím i zlepšení životního prostředí
        • zvýšení zájmu žáků i rodičů o dění v okolí školy