• Modernizace polytechnické učebny - Slivenec

• Od 1. 9. 2022 – 30. 6. 2023 je naše instituce realizátorem projektu „Modernizace polytechnické učebny - Slivenec“ s registračním číslem CZ.07.4.67/0.0/0.0/19_073/0002160, který je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je vybudování odborné učebny pro výuku polytechniky s podporou klíčových kompetencí na práci s digitálními technologiemi, která podpoří individuální vzdělávání žáků a zkvalitní a zatraktivní celkový proces výuky.

Celková výše podpory činí 1 819 346,69,- Kč.

• Slivenecké šablony IV OPJAK

• Od 1.7.2023 do 31.12.2025 je naše instituce realizátorem projektu „Slivenecké šablony IV OPJAK“ s registračním číslem CZ.02.02.XX/00/22_002/0007955 , který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu, vzdělávání pedagogických pracovníků, inovativní vzdělávání dětí a žáků, odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání. Cílem projektu je rozvoj strategie školy v těchto oblastech, pozitivní klima ve škole a zvyšování efektivity způsobu práce.

• Slivenecké šablony III

• Od 1.9.2021 – 30.6.2023 je naše instituce realizátorem projektu Slivenecké šablony III s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_081/0022029, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu a na extrakurikulární a rozvojové aktivity.  Celková výše podpory činí 1.105.279,- Kč.

• Slivenecké šablony II

• Od 1.9.2019 – 31.8.2021 je naše instituce realizátorem projektu „Slivenecké šablony II“ s registračním číslem CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_064/001514, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na na personální podporu, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, aktivity rozvíjející ICT, společné vzdělávání dětí i žáků a podporu kurikulárních i rozvojových aktivit. Celková výše podpory činí 2 120 519,- Kč.

• V souladu s přírodou ZŠ a MŠ Slivenec - modernizace učebny přírodních věd

• Rodiče vítáni

• Zavedenou značkou Rodiče vítáni se mohou na svých dveřích pyšnit školy, které jsou vstřícné při komunikaci s rodiči. Co to znamená? Ve škole panuje mezi rodiči a učiteli důvěra i partnerství. Dobré vztahy mezi rodinou a školou vedou ke spokojeným žákům a jejich dobrým výsledkům.

• Ovoce a zelenina do škol

• Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

• Pěšky do školy

• Tradiční výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky.

Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro Vaše děti.

Zapojit se mohou celé školy i jednotlivé třídy. Součástí výzvy je i soutěž o třídu, která nejvíce chodí.

• Bezpečné cesty do školy

• Naše škola je od roku 2009 zapojena do projektu „Bezpečné cesty do školy“.

Cílem tohoto projektu je především zvýšení dopravní bezpečnosti dětí při jejich cestách do školy a podpora udržitelné dopravy a zdravého životního stylu, zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí školy, zvýšení povědomí o pravidlech dopravního chování, snížení provozu v okolí školy a tím i zlepšení životního prostředí.

Projekt je realizován ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy, občanskými sdruženími Pražské matky.

• Zdravá škola

• Od roku 2008/2009 usilujeme o získání titulu Zdravá škola a tím o zařazení naší školy do sítě škol podporujících zdraví. Do projektu je zapojena celá škola, tedy jak základní škola, tak škola mateřská. Podporujeme otevřenou komunikaci: učitel – rodič – žák.  Ve výuce klademe důraz na podporu zdravého životního stylu. Podporujeme spolupráci žáků napříč ročníky.
          Vedeme žáky k sebehodnocení.

Zásady základní školy podporující zdraví: pohoda prostředí, zdravé učení, otevřené partnerství.

Cílem programu Škol podporujících zdraví je trvale umožňovat optimální vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a obcí, po stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní. Program je současně nástrojem včasné primární prevence civilizačních chorob, antisociálního chování a všech závislostí.

• Tělocvik.online

• O PROJEKTU

Tělocvik.online je součást světa Wannado, platformy, která přivádí děti a mládež k pohybu a zdravému přístupu k životu a přírodě. Tělocvik.online vznikl v úzké spolupráci s odborníky UK FTVS s cílem zvýšit kvalitu a atraktivitu výuky tělesné výchovy primárně na prvním stupni základní školy.

Projekt Wannado Tělocvik.online reaguje na pokles pohybové aktivity a nízký stupeň rozvoje základních lokomočních dovedností dětí. Tým Wannado spolu s odborníky z FTVS Univerzity Karlovy vytvořil moderní metodiku výuky, která svou zábavnou formou zaměřenou na sportovní všestrannost buduje nezbytný základ pro zdravý vývoj dítěte, jeho sebevědomí a přístupu k ostatním. Digitalizace projektu přináší jednoduchý nástroj učitelům, jak novou metodiku v hodinách aplikovat, rodičům pak přehled o rozvoji schopností dítěte.