• Akce a domácí příprava

        • Domácí studium po dobu nepřítomnosti z důvodu Koronaviru

          Tělesná výchova   Nově přidávám i tv. Prosím snažte se dbát i na pohybovou část přípravy. Pro děti je důležité, aby měly pohyb každý den. Doporučuji všem alespoň 3x týdně krátkou rozcvičku ( 10 min. ) poté nějakou činnost. Rovnovážné cviky, chůze, běh, kolo, vlastní překážková dáha atd. Dbejte prosím také na to, aby děti nezůstavaly dlouho v předklonu ( u pc, tv, mobil ) příliž nezatěžovali páteř špatnými návyky. Naopak zpevnění zádových svalů pomocí protahovacích cvičení je dobré. Kdo bude chtít, tak na internetu je celá škála pohyb.cvičení. Zkuste si vyzkoušet třeba každý den jednu lehčí pozici z jógy. 

          Čajs : 12 a 13. 3 Ekologie - Uč str. 66 - 67 Jaký vzduch dýcháme, vysvětlení pojmu "smog a bioindikátor", problém znečištění ovzduší

                                        Evropské státy - Uč. str. 66 - 69 Sousedé České republiky, další evropské státy - severní, jižní, východní a západní Evropa, vybrat si evropský stát a vytvořit na A4 o něm práci ( poloha, rozloha, počet obyvatel, hl.město, kultura, příp historie a zajímavosti.)

          16.-20. 3. (4 hod.)

          1. Znečištěná voda a půda - uč. str. 68-69 - přečtěte. Vypracujte otázky ze strany 68 (1, 2, 3) a poté odpovězte do sešitu na dvě otázky v úvodu. Pokuste se vyhledat na internetu, které látky nejvíce škodí půdě (skupina látek), jak se do ní dostávají a k čemu se využívají.

          Co jsou to kyselé deště? (vysvětli)

          2. Výzvy současného světa (modrá uč.) str. 70 Problematika současného světa - chudoba a hlad. Přečíst text ze str. 70 a 71. Napsat do sešitu svůj návrh, jak řešit chudobu a hlad, a vybrat ze strany 71 čtyři pro vás nejdůležitější rozvojové cíle tisíciletí.

          3. str. 70-71 (zelená uč.) - Každý je důležitý. Potravní vztahy a společenstva. Přečíst a odpovědět na otázky 1-4 do sešitu.

          Najděte na internetu, co je to potravní řetězec, a uveďte příklad do sešitu.

          4. Zamezit válečným konfliktům (modrá uč.) str.72-73. Důsledky jsou všem známé a je jich mnoho. Zaměříme se na příčiny. Po přečtení textu vyhledejte nejčastější příčiny a zapište do sešitu.

          23 - 27. 3

          1. Zelená uč. str. 72: přečti text, úkoly 7 a 8 ústně. Do sešitu napiš, co je to chráněný druh a co pro něj platí. (Najdete na následující straně. Zkuste zjistit, zda se ve vašem okolí nenachází také nějaký chráněný druh rostliny či živočicha.)

          2. Vypracujte text s pomocí knihy či internetu, pomoci mohou i rodiče nebo sourozenci. Ten bude obsahovat informace o dvou chráněných druzích ČR - rostlinu a živočicha. (Neměl by chybět popis, výskyt, způsob života, můžete zkusit i zařazení do systému - např. vydra = lasicovité šelmy.)

          3. Modrá uč. str. 74. Umožnit vzdělání všem. Přečti text na str. 74 a pokus se vysvětlit, proč je vzdělání a investice do vzdělání důlezitá. A k čemu by vzdělání obyvatel přispělo (zejména v chudých zemích). Do sešitu pak zapiš, co je podle tebe vzdělání a jak probíhá (i třeba v jiných částí zeměkoule).

          4. Globalizace - všichni jsme více propojeni. Zkuste se zamyslet a napsat do sešitu co nejvíce záporných i kladných dopadů propojení světa.

          30.3. - 3.4  Na tento týden jsem připravil dvoudílný dokument z různých částí světa, který pojednává o dopadech lidské činnosti na planetu Zemi. Každý díl má 53 min a dostal několik ocenění: Domov aneb Kam směřuje naše cesta.

          odkaz 1: https://www.youtube.com/watch?v=3hQjLGUimp4

          odkaz 2: https://www.youtube.com/watch?v=6VcEB-q1b_E

          Informaci, která vás nejvíce zaujme, si napište do sešitu. Náprava stavu zobrazeného v dokumentu je uskrovnit se - byl bych ochotný se uskrovnit - v čem? (nový mobil, nové značkové oblečení či boty atd.)  Odpoveď napište, můžete diskutovat s rodiči.

          6.4 - 9. 4

          zel. uč. str.74, 75 I příroda má svá práva. Přečíst text na dvoustránce písemně odpovězte do sešitu na otázky 1 a 2 na str. 74. Dále opdovězte na otázky : Jak daleko ve vašem okolí (přibližne) jsou umístněny kontejnery na tříděný odpad a které druhy odpadů se zde třídí? Znáte některé občanské sdružení zabývající se ochranou přírody? (najdete na str. 75.)

          modrá uč. str. 80 Krátký text : změňte vaší školu si přečtete a za DU vytvořte na A4 podobný prospekt na Bioodad jaký je vyobrazen v učebnici. Měl by bsahovat několik základních informací k tomu co to je to bioodpad a domalujte alespoň 5 věcí, které patří do bioodpadu. ( barevně:) Pozn. Projekt můžete vytvořit také elektronicky a poslat na mail. atex1@volny.cz.

          Všem přeji veselé Velikonoce :) Z.A.

          práce na 20. 4 - 24.4 z ČaJS

          Úkol na tento týden bude více činnostní a bude se týkat především dřevin. Pokusíte se zodpovědět několik otázek podniknout (s rodiči či prarodiči) procházku do přírody. odpovědi a  poznatky si zapište do sešitu a připravte na čtvrtek.

          1) Napiš 3 současně kvetoucí dřeviny.

          2) Vyber si dřevinu a zjisti, kolikačetný (= kolik okvětních lístků má) má květ.

          3) Z procházky si přines 3 vzorky jehličnatých dřevin a pkus se je s pomocí internetu nebo knížky určit.

          4) Jmenuj 3 keře.

          5) Dále vyjmenuj 3 léčivé byliny a uveď, která část rostliny se využívá (např. stonek, kořen, list, květ, plod).

          6) Napiš, podle čeho se dřeviny určují (např. tvar listu).

          7) Může rostliny opylovat i vítr?

          8) Zkus vyjmenovat 3 okrasné dřeviny.

          9) Jaký je význam dřevin pro člověka (zkus najít alespoň 3)?

          10) Najdi 5 věcí ze dřeva, které máte doma.

          práce na 27. 4 - 1.5 z ČaJS

          zel. uč. str.76 - 77 Na poslední chvíli

          Přečtete si prosím text v učebnici a zamyslete se nad problémy našeho životního prostředí. Vberte si jednu z probematických činností člověka a vytvořte vlastní text s pomocí internetu nebo literatury. ( text alespoň polovina strany A5) Práce si připravte na čtvrtek.

          1.) Kácení lesů pro dřevo a pro půdu

          2.) Rybolov pomocí velkých lodí s mnohakilometrovými sítěmi

          3.) Neštrné zemědělství

          4.) Ničení krajiny při těžbě hornin a minerálů

          5.) Znečišťování vzduchu a půdy odpady a emisemi z tovární výroby

          Všechny tyto a další činnosti člověka mají vliv na rostliny a živočichy. Poznamenejte so sešitu jaké to jsou. Na závěr se pokuste nalézt na internetu 5 živočichů ( ne bezobratlí ) které člověk prokazatelně vyhubil a zkuste také vypátrat jaký byl důvod ( není povinné ) Pokuste se takového živočicha namalovat.

          Jaké zvíře je symbolem ohrožených druhů zvířat?

          práce na 4. 5 - 7.5 z ČaJS

          Tentokrát na téma člověk. Tělo člověka, stejně jako těla ostatních živočichů, se skládá z buněk, ty společně vytvářejí tkáně, tkáně pak orgány a ty zase společně vytoří orgánovou soustavu. My se společně podíváme na vybrané soustavy člověka. Kosterní, svalovou, trávicí a dýchací. Další soustavy jsou například cévní, mízní, vylučovací nebo nervová.

          Kosterní soustava

          1. Najděte si na internetu obrázek kostry člověka a pokuste se odhadnout, kolik kostí v těle člověka se nachází. Správný vysledek se dozvíte na                                                                                                    https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_kost%C3%AD_lidsk%C3%A9ho_t%C4%9Bla
          2. Vyhledejte, z kolika obratlů je tvořena páteř.
          3. Ukažte si na těle kost pažní, kost lícní, kost vřetenní a kost klíční.
          4. Napište alespoň dvě onemocnění kostry.

          Rozšiřující učivo (nepovinné): Z jakých částí se skládá kost? ( http://edu.techmania.cz/cs/veda-v-pozadi/811 ) - viz obrázek

          Svalová soustava

          1. V těle se náchází 3 druhy svaloviny. Jaké?
          2. Ukažte si na těle nejdelší sval v těle, nejdříve ale zjistěte, jak se takový sval jmenuje.
          3. Kde se nachází tzv. mimické svaly?
          4. Posilováním se svalové buňky rozmnoží, nebo jen zvětší?
          5. Jak se nazýva plochý pomocný sval dýchací oddělující hrudní a břišní dutinu?
          6. Rozšiřující učivo (nepovinné): Jmenuj alespoň 2 onemocnění svalové soustavy.

          Trávicí soustava

          1. Z jakých částí se skládá trávicí soustava?
          2. Jaké máme typy zůbů (jsou 4)?
          3. Jaký je objem žaludku?
          4. O kolik je delší tenké střevo než tlusté (výsledky se mohou drobně lišit)?
          5. Rozšiřující učivo (nepovinné): Do trávicí soustavy patří i slinivka a játra, k čemu slouží nebo jaké mají funkce v těle tyto žlázy?

          Dýchací soustava

          1. Jakými částmi dýchací soustavy musí projít kyslík, než se dostane do krve? (části dých. soustavy)
          2. Ukaž na těle, kde se nachází hlasivky (hlasivkové vazy).
          3. Jsou pravá a levá plíce stejné, skládají se ze stejného počtu laloků?
          4. Kolik litrů vzduchu se vejde do plic (tzv. celková kapacita plic)?
          5. Při nádechu se hrudník zvětšuje, nebo zmenšuje? Při výdechu to bude naopak, ale jak? :) (vyzkoušej)
          6. Rozšiřující učivo (nepovinné): Co je to pneumotorax?
          7. Rozšiřující učivo (nepovinné): Choroby a onemocnění dýchací soustavy - alespoň 3.

          Na odpovědi na tyto otázky se podíváme společně ve čtvrtek, současně probereme i případné nejasnosti a otázky k lidskému tělu.

          Hezký den, ať vás provází síla. Z. A.

          Dobrý den, učivo na 11. 5. - 15. 5.

          složky výživy a kvalita potravy

          V potravě musí být zastoupeny všechny následující složky ve správném poměru

          Bílkoviny, lipidy ( tuky) a sacharidy ( cukry)

          Vaším úkolem bude ke každé ze tří skupin vyhledat a napsat jaká je jejich funkce ( v těle člověka) a ve kterém jídle se nachází  Např: funkcí může být zdroj energie a příkladem jídla luštěniny.

          Dalším ůkolem budou vitamíny. Napiš alespoň 4 vitamíny ( název ) a ke každému přidej výskyt ( tj. v čem se danný vitamín nachází)

          K čemu nám můžou být minerální látky? Někdy dokonce kvůli nim užíváme dopňky stravy. Znáte nějaké minerálné látky? ( pokuste se vyhledat a uvést pár příkladů.

          Voda- kolik litru vody průměrně vypijeme za den? ( za normálních běžných podmínek )

          Poruchy výživy : Co se může stát pokud nebude příjem a výdej energie v rovnováze? ( v dlouhodobém smyslu)

          Na závěr nezapomínat na dodržování hygienických zásad a správnou úpravu jídel.

          Učivo na 18. až 22. 5.:

          Text si přečtěte a poznamenejte do sešitu. Můžete si udělat i nějaký obrázek k jednomu ze smyslů.

          Téma: Receptory a smysly

          Receptor je čidlo, které přijímá podněty z vnějšího nebo vnitřního prostředí. Reaguje až na podnět dostatečné intenzity (síly). Receptor + pomocná zařízení = smyslový orgán.

          Člověk využívá 5 základních smyslů: čich, hmat, chuť, sluch a zrak.

          Čich: Pomocí čichových receptorů vnímáme těkavé látky ve vzduchu. Čichová oblast složená z čichových buněk se nachází v horním nosním průduchu. U člověka má mnohem menší význam než u zvířat.

          Chuť: Pomocí receptorů vnímáme chemické látky rozpuštěné ve vodě a slinách. Receptory jsou umístěny v chuťových pohárcích, které se nachází na jazyku a sliznici ústní dutiny. Chuťové buňky vnímají 4 základní chuťové kvality. Vyhledejte a doplňte, které to jsou.

          Hmat: Kožní čidla jsou rozmístěna nepravidelně v kůži. Reagují na dotek, tlak, změny teploty, bolest. Receptory hmatu se nachází nejen na povrchu těla, ale i ve vnitřních orgánech. Bolest je důležitá - upozorňuje na škodlivé vlivy a umožňuje včasnou reakci na ně. Receptory jsou na těle umístěny s různou hustotou. Vyhledej, kde na těle je jich nejvíce a kde nejméně.

          Sluch: Ucho je rozděleno na 3 oblasti: vnější, střední a vnitřní ucho. Vnější ucho je tvořeno boltcem, zvukovodem a bubínkem. Střední ucho je tvořeno třemi sluchovými kůstkami (vyhledej jejich názvy a zapiš je). Vnitřní ucho je tvořeno zvláštním útvarem, kterému se říká hlemýžď a ve kterém s nachází receptory, a třemi na sebe kolmými polokruhovitými chodbičkami. Zkuste si do vyhledávače zadat "stavba ucha" a najít obrázek.

          Zrak: U člověka je nejdůležitější, získáváme jeho prostřednictvím tři čtvrtiny vjemů. Vidění je trojrozměrné a barevné. Oko je uloženo v očnici, stěna oční koule má tři vrstvy. Vypátrejte na internetu, jak se nazývají. Na vnitřní vrstvě se nacházejí důležité zrakové receptory - tyčinky a čípky. Vypátrejte, které zodpovídají za barevné vidění a které za černobílé. Na závěr se pokuste zjistit některé poruchy zraku.

          Učivo na 25.5 - 29.5

          Dobrý den, učivo o člověku si zopakujeme ještě ve středu na online hodině v 9:35

          Biomy

          Co jsou to biomy? Podle klimatických podmínek se vyvinuly určité typy přírodních oblastí. Rozlišujeme následující oblasti (biomy)

          tropické deštné pralesy, tropické poloopadavé a opadavé lesy, savany, tropické pouště a polopouště, tvrdolisté lesy, opadavé listnaté lesy, stepi, pouště a polopouště mírného klimatu, jehličnaté lesy-(tajga), tundra.

          1. Zapište si tyto biomy do sešitu a vyberte si dva z nich, ke kterým si napíšete několik základních znaků ( jako například - průměrnou teplotu, příklad výskytu ( např. : Japonsko), jaké rostliny tam rostou nebo typické živočichy případně nadmořskou výšku.)

          2. Pokuste se spojit a vytvořit dvojice biomu s živočichem ( k sobě patřící )

          biomy :        tvrdolisté lesy, savana, step, tundra, tropické deštné pralesy    

          živočichové:  bizon, sob, antilopa, papoušek, muflon          

          3. Vyhledej slovo "ekosystém" a zjisti co to slovo znamená. Význam zapiš do sešitu.

          Hezký den Z. A.

          Učivo na 1.6 – 5.6 z Čajs

          Dobrý den, na tento týden se společně podíváme na počátky historie člověka. Mnoho informací už bylo popsáno řadou vědců, archeologů a jiných badatelů, ale na některé otázky přesto stále nedokážeme vysvětlit. Například některé dovednosti prastarých kultur, či jejich stavby.

          Tradiční označení období dějin lidstva, ze kterého nejsou známy a nezachovaly se žádné písemné prameny se obvykle nazývá PRAVĚK.

          Pravěk si můžeme dále rozdělit na na další období jako jsou doba kamenná, doba bronzová, doba železná, doba římská a doba stěhování národů.

          Starší doba kamenná je období v lidských dějinách nejstarší a vůbec nejdelší. Začalo v době, kdy Homo habilis (jeden z předchůdců člověka) začal používat nalezené předměty, zejména kameny a kosti, jako nástroje, a skončilo poslední dobou ledovou Ve starší době kamenné žilo několik zástupců rodu Homo. Lidé používali nástroje vyrobené z kamene. Některé byly využívány k drcení ulit nebo lebek zvířat či k mletí obilí na jiném kameni. Jiné byly uštípnuty od skály, aby měly ostré hrany, a mohly být použity jako hrot kopí nebo šípu. Některé kamenné nástroje byly pečlivě opracované na okrajích, aby byly ostré, a měly symetrický tvar. Lidé v době kamenné používali také nástroje vyrobené ze dřeva a kostí a pravděpodobně i kožené. Lidé tehdy také věděli, jak rozdělat oheň. Sloužil jim nejen k tomu, aby se zahřáli, ale také k vaření a k ochraně před dravou zvěří.

          V mladší době kamenné došlo – v souvislosti se změnou klimatu v důsledku konce poslední doby ledové – k přechodu přisvojovacího hospodářství v hospodářství výrobní, produktivní. S tím souvisí velké změny ve společnosti. Lidé začínali žít usedlým způsobem života, rozvinulo se zemědělství, pastevectví a domestikace (zdomácnění) zvířat, jako byl pes, koza nebo vepř. Mluví se o tzv. první dělbě práce. Díky ní se zvýšila životní úroveň. Vyrostly nové osady s domy, které se stavěly z cihel ze sušené hlíny. V těchto osadách se upevnilo matriarchální rodové zřízení a rostl počet obyvatel, tak vznikly první větší vesnice – neolitická sídliště. Změnila se i strava lidí, lidé začínali mít přebytky a tak je vyměňovali za jiné zboží. Převážně pěstovali obiloviny a zeleninu.

          Doba kamenná trvala 3 500 000 př. n. l. ‒ 2200 př. n. l. nebo později.

          Nástroje nalezené z doby kamenné : kyj, ostrý kámen,sekyra, oštěp, jehla, šídlo,

          Na konci doby kamenné měli ale nástroje jako např. : dláto, motyka, pluh, srp, tkalcovský stav, keramika (hrnčířství) a zbraně

          Doba bronzová je historické období, pro které je charakteristické dominantní využívání bronzu – slitiny mědi a cínu pro výrobu důležitých potřeb (bronz se roztavil a odléval do dvoudílných forem) Její vývoj se nejprve projevil v oblasti Mezopotámie kolem roku 3000 př. n. l. (dnešní Irák, Írán). V oblasti Malé Asie,Syrie a Palestiny. Nástroje jsou měděné a bronzové a dochází k rozvoji zemědělství – chov dobytka a obdělávání půdy.

          Dobu železná je stádium ve vývoji lidstva, kdy člověk používal převážně železo pro výrobu nástrojů a zbraní. U mnoha společností je tato doba spojena rovněž se změnami v technikách zemědělství, v náboženství, či uměleckých technikách. Její datování se pro jednotlivé geografické regiony liší. Počátky této doby tradičně zařazujeme do 12. století př. n. l. v starověkém Řecku a starověkém Orientu, u nás v  8. století př. n. l. Za konec doby železné se považuje období nástupu helenismu a Římského imperia. Pro dobu železnou jsou typické nástroje ze železa a rozvoj zemědělství. Začínají vznikat města a říše.

          Pozorně si přečtěte text a najděte na internetu obrázek ke každé ze tří dob nebo si nakreslete pod text nastroj typický pro danou dobu. Text si okopírujte nebo ofoťte a vložte do sešitu.

          Matematika : 

          Úkol 1: Učebnice str. 22 - napiš do sešitu a potom nafoť a odešli na rvilikus@zsslivenec.cz. Ukol je do pondeli 16.3.

          Úkol 2: 14. 3.  - posílal jsem všem přes mail zadání, je to do středy 18. 3.

          Úkol 3: str. 30-33 v pracovním sešitu na geometrii do 25. 3. 2020

           

          ČJ : Uč str.107 ústně nastudovat spojky a předložky, 106/25 a 107/30 do školního sešitu. Pracovní sešit str 17.

          16 - 20. 3

          UČ do s. 110 ústně; 109/5, 7 jen doplnit a napsat do škol. sešitu; 108/1 popis kola podle obrázku

          PS s. 18 a 19

          Učivo ČJ do 27.3
          U str.111 – 113 ústně
          Zopakovat druhy zájmen ( a umět)
          Přečti si o manipulaci – ten termín už jistě každý slyšel. Co je manipulátor…
          111/14- opiš a urči slovní druhy
          Na str. 112 vypiš z článku Nové kolo zájmena a urči jejich druh
          PS str. 20,21

          Kdo by chtěl zpětnou vazbu( kontrolu), může posílat některé úkoly e-mailem. Pokud budete mít dotazy nebo nejasnosti, jsem průběžně každý den do odpoledne na mailu.

          Kdo má možnost, může samozřejmě procvičovat na internetu www.umimecesky.cz

          Psaní s/z na začátku slov.

          https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-psani-s-z-na-zacatku-slova-1-uroven/5284

          Slovesa - podmiňovací způsob, zvratná.

          https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-slovesa-podminovaci-zvratna-2-uroven/3143

          Tvary zájmena já.

          https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-me-mne-samostatne-zajmeno-ja-2-uroven/4022  


          Úkoly do 3.4

          Učebnice str. 114 -116

          důležité - skloňování zájmena já - napsat do škol. sešitu

                             zájmeno se

                             skloňování zájmen on, ona, ono, ten, ta, to, náš, váš 

          do škol. sešitu 114/21 - 5 řádků + 115/24 - 3 řádky

          PS str. 22, 23

          Do 8.4. ČJ

          U 116, 117 přečíst

          procvičovat skloňování zájmen

          117/3 do škol. sešitu

          PS str. 22

          Pomůcka: místo zájmena ni, ní zkusím TU - když je krátké, tu - napíšu ni nebo ji

                                                           když řeknu TÉ - dlouhé é - bude ní nebo jí

          Příklad: Dal jí knihu. - bude dlouhé jí, protože si řeknu TÉ

                          Viděl ji včera.  - bude krátké ji, protože si řeknu TU

          Učivo ČJ na tento týden - do 17.4.
          Hezký den
          V.Sch.
          Procvičování koncovek přídavných jmen
          U str. 118 - 120
          118/10 b), 119/14 do sešitu - 5 vět
          PS str.23, 24
           

          Do 24.4.

           
          U - 121 - 123
                  slovo přejaté, slovotvorba (str. 121/17)
                  písemně 121/19 - jen úkoly u obdélníčků pod textem
                   122/21, 123/26
          PS - str. 24, 25
           
          Opatrujte se
          Věra
           
          Do 30. 4.  
          ČJ
           str. 124 - 126
          Sdělování a přijímání informací
          U  127 /11 - 3 řádky do sešitu
          PS 26, 27
           
           
          Učivo z ČJ do 7.5.
           
          U str. 127 - 130
          orientační prvky v textu
          U -127/11  - 3 řádky do sešitu
          PS str. 28,29
           
          Do 15. 5.
           
          ČJ - U 131 - 134
                    do sešitu 131/23 a 134/11 - jen doplněná slova
           
                    PS 30, 31
           
          Do 22. 5.
           
          ČJ - U  135 - 138
                   135/15 - 3 řádky,  138/21
                    PS str. 32, 33
           
          Učivo na 25.5. - 29. 5.
          U - 140 - 142 ústně
          146/ 22 - vyhledat a napsat 5 podst. jmen, 5 podst. jmen s předložkou, 5 příd. jmen
          147/ 26 - napsat doplněná slova
          PS - str. 35, 37
           
           

          AJ : Z pracovního listu - viz.příloha - promysli odpovědi na 5 otázek ve cvičení 1.

          Zapiš si do školního sešitu své odpovědi - anglicky (např. 1. I had breakfast at 7am., 3. No, I didn´t.)

          Poté se zeptej někoho doma - nebo online svého spolužáka a znovu zapiš 5 odpovědí do školního sešitu - anglicky (např. 1. My dad had breakfast at 6am., 3. Yes, he did.)
          Dohromady máš z dnešního dne zadáno zapsat do školního sešitu 10 odpovědí - anglicky.
          Pokud si nevíš rady se stavbou věty, pomoc najdeš viz.uč. str.41 nebo náš společný zápis ve školním sešitě.
          Vše piš do školního sešitu. Počítej s tím, že Tvá samostatná domácí práce bude ohodnocena, až se společně uvidíme zpět ve škole. Samozřejmě nebude hodnoceno dle počtu chyby, ale zdali jsi pravidelně pracoval a plnil úkoly. Proto doporučuji, pro lepší orientaci, zapiš si vždy datum ze kdy je daný úkol.

          Z pracovniho listu - viz.predesla zprava vypracuj cviceni 3. Dej dohromady co nejvice pravdivych vet.
          Vety zapis do skolniho sesitu s dnesnim datem zadani.

          S pozdravem
          a pranim prijemneho slunecneho dne
          a klidneho vikendu.
          Linda Tgw.
           
          Učivo na 16 - 20. 3 jsem poslal mailem, neboť obsahovalo nějaké přílohy. Pokud by to někomu náhodou nedošlo napište mi prosím mail. Děkuji. Z. A.

           

          Doporučení od vedení

              Vážení rodiče,
              nakladataleství Fraus reaguje na současnou situaci související s uzavřením škol a přichází s nabídkou bezplatného online procvičování rodičů s dětmi doma. Je zde také možnost domácího procvičování na portálu Škola s nadhledem a možnost bezplatného poskytnutí licence k interaktivním učebnicím. Všechny potřebné informace a přihlášení najdete na odkazech níže.
              www.fraus.cz/ucenidoma             
              www.skolasnadhledem.cz
              e-shopu Flexibooks

          Další doporučení, tentokráte od rodičů

          www.matyskovamatematika.cz

           

           

           

          30.1.2020 ROZDÁVÁNÍ POLOLETNÍHO VÝPISU Z VYSVĚDČENÍ.

          1.-4.hod. - běžná výuka a 5.vyučovací hod. (tj.není Aj) - rozdávání výpisů. 

          TŘÍDNÍ SCHŮZKY 20.1.2020 OD 17.HODIN V UČEBNĚ 5.B

          31.1.2020 POLOLETNÍ PRÁZDNINY.

          5.-7.2. Sběr papíru

          17.-21.2. 2020- Jarní prázdniny

          29.-30.6.2020 Ředitelské volno

           

           

           

           

          14. listopadu 2019 strávíme celé dopoledne na workshopu 

           

          MLADÝ VĚDEC, PROSTOROVÁ GEOMETRIE na SPŠ Smíchov. 

           

          7. 11. se třída zúčastnila programu Tonda obal, kde si žáci  povídali o třídění odpadu. Videa mohou shlédnout na www. tridime.cz

           

           

           

           

          Dne 18.9. jsme se zúčastnili programu "Hra na hrad" Celá akce proběhla na Pražském hradě mezi památkami českých panovníků, kde žáci zjišťovali informace z české historie pomocí nejrůznějších úkolů. Celá akce měla mezi žáky pozitivní zpětnou vazbu.

           

          Český jazyk ČTENÁŘSKÝ DENÍK – každý měsíc zapsaná 1 kniha – odevzdat vždy poslední hodinu ČJ v měsíci.

           

          Matema-tika

           

          POSLEDNÍ MOŽNOST PŘINÉST ZÍTRA (22.11.) VYŘEŠENOU M.OLYMPIÁDU

          V úterý 12. listopadu 2019 si žáci napíší čtvrtletní písemnou práci. Celý začátek listopadu věnujeme přípravě - viz PL v šanonech.

           

          V říjnu opakujeme PŘEVODY JEDNOTEK, prosím, aby se děti doma připravovaly a zopakovaly si učivo, které probíraly již ve čtvrtém ročníku. 

          Žáci, kteří se rozhodli účastnit se školního kola MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY musí první trojici úloh odevzdat do do 22. listopadu 2019. Každá úloha bude vyřešena na jednom papíru formátu A4. V hlavičce bude jméno a příjmení žáka, třída, škola a číslo úlohy.


           

          V hodinách matematiky pracují žáci samostatně, ve dvojicích, či kooperativně s celou třídou - dle zadání

          Domácí úkoly"

          1) krátké - na druhý den - vypracování povinné

          2) dobrovolné - dvojstrana v PS - na vypracování je týden
           

           

          ČaJS     PŘÍRODA – pondělí a středa
           

          SPOLEČNOST – úterý a pátek

           

          Anglický jazyk : 


           

          Prosím rodiče o aktivní spolupráci "přepnout děti do edukačního modu" :-)

          přeji pěkný víkend a děkuji mnohokrát za milou pozornost.

          1x sešit na domácí přípravu a testy (možné použít z loňského roku) na formátu nezáleží
          1x školní sešit A4 
          1x slovníček ( na formátu nezáleží)
          1x desky s euroobaly na extra materiál

           

  • Fotogalerie

      zatím žádné údaje